İş Paketi Adı6. İş Paketi: GELECEKTEKİ GELİŞMELER
İçerik

Süre : 13-28 ay
Bu iş paketi şehirlerde tüm aşama 3 ü içerecektir fakat Kopenhag ve Londra’dan daha geniş bir girdilerle, istihdam ve nüfusun özellikle hızlı artar umuduyla karşı karşıya dahil edilecektir. Ayrıca girişler şehirlerimizin aşama 1 den olacaktır.
Görev 6.1 : Hareketlilik talebinin gelecekteki olası örnekleri (BOKU)
Önümüzdeki 20-30 yıl için nüfus ve istihdam gelecek projeksiyonları muhtemel bozulmalarının değerlendirilmesi için kullanılacaktır.
Görev 6.2 : Taşıma teknolojisi ve yönetim gelişmeler kullanılarak kapsamın değerlendirilmesi (UCL)
Bu görevde incelenecek alanlar şunlar :
• Yeni teknoloji multi-modal yolculukları desteklemek, gerçek zamanlı seyahat bilgileri aracılığıyla rezervasyon sistemleri ve kişiselleştirilmiş yönlendirme sistemleri
• Yeni teknolojiler ulaşım ağı verimliliğini arttırmak ve tıkanıklık/aşırı kalabalıklığı azaltmak için, uygulamalı operasyon, yönetim ve ulaşım hizmetlerinin bilgi sağlanması, örneğin; ağ yönetimi tabanlı tahmini trafik sıkışıklığı ile ilgili sürüdürülebilir taşımacılık modları lehine önceliklendirme sinyal, dinamik toplu taşıma planlaması, ağ tıkanıklığında gerçek zamanlı bilgi ve bisikletçiler için otoparkın kullanılabilirliği
• Araba (ve diğer özel motorlu taşıtların) modellerinin değiştirme mülkiyeti ve ortak kullanımı ve kolay arabirim sağlayan ortak kullanım araba kullanmak, kentsel sokak alan planlamasının onların sağlamak ve tasarlamak daha fazla önceliktir.

• Şehir trafiğindeki sıkışıklığın ve tekil araç kullanım oranını düşürmek için sürücüsüz araçlar projesi 3.kademe şehirlerde 2015 yılından beri uygulanmaktadır.

Görev 6.3 : Olmayan ulaşım teknolojilerinde ulaşım kapsamı ve değişen temel talep modelleri (öncü UCL)
Bu görev olmayan taşıma teknolojileri yelpazesi geniş bir görünüm alacak ve sosyal potansiyel değişiklikler ya da hızla kentsel alanlarda genişleyen hareketin talebi genel düzeyini azaltır.

Görev 6.4 : Aşama 4 şehir politikaları (öncü UCL) : Bu son görev politikanın olası kombinasyonlarında görünür ve 6.1 görevinde tespit edilen zorlukları teknoloji değişikleri ele alacak. Bu görevin odak noktası CREATE şehir ortaklarının ve Paydaş Katılım Grupları’ nın görüşleri etkisinde olacak.